Anasayfa » Starbucks Geleceği Hedefliyor

Starbucks Geleceği Hedefliyor

admin

Starbucks, elektrikli otomobiller için geleceğin benzin istasyonu olmak istiyor

ABD genelinde 15.000 lokasyona sahip kahve zinciri, elektrikli araç sahiplerini şarj etmek için mükemmel bir yer olduğuna ikna edebileceğine bahse giriyor. (Kelimenin tam anlamıyla!)

2030’a kadar ABD’de 26 milyon elektrikli araba olabilir, bu da 10 kat daha fazla EV şarj cihazına ihtiyacımız olacağı anlamına geliyor. Ülke genelinde 15.000 lokasyonuyla Starbucks, boşluğun bir kısmını doldurmaya yardımcı olabileceğini düşünüyor.

Bu yıl pilot olarak şirket, Denver’dan Seattle’a 1.350 millik bir rota boyunca park yerlerine EV şarj cihazları kurmak için Volvo ve Chargepoint ile ortaklık kuruyor ve yaklaşık her 100 milde bir duraklar mevcut. Starbucks’ın sürdürülebilirlik başkanı Michael Kobori, “Tabii deyim yerindeyse, bu şarjlı çöllerden biri” diyor. “Orada çok fazla şarj istasyonu yok.”

Elektrikli bir arabayı şarj etmek, gaz pompalamaktan hâlâ temelde farklı bir deneyimdir; EV sahipleri genellikle günlük kullanım için evlerinde prize takılır, ancak daha uzun bir yolculukta şarj cihazlarını bulmak her zaman kolay değildir. Mevcut şarj teknolojisiyle, süreç ayrıca geleneksel yakıt doldurmadan daha uzun sürüyor ve bir benzin istasyonunda 30 dakika veya daha fazla oturmak her zaman çekici değil.

“Bu, elektrikli araç şarj etme fikrini, eğer bir seyahatteyseniz, Starbucks’ınızı almak, içeceğinizi almak, kahvaltınızı yapmak için sabahları yine de uğrayacağınız gerçeğiyle eşleştiriyor. ” diyor Kobori. “Ve siz orada otururken, güne hazırlanırken ve rotanızı planlarken ve kontrol ederken, arabanız sadece şarj oluyor.” Şarj süreleri araca göre değişirken Volvo, elektrikli otomobillerinin 40 dakikada %20 şarjdan %90’a çıkabileceğini söylüyor.

Volvo ve Chargepoint, Twin Falls, Idaho ve Uintah, Utah gibi şehirlerdeki Starbucks mağazalarındaki kurulumu üstlenecek ve yeni elektrik servisi kurmak için yerel tesislerle oldukça ilgili bir çalışma sürecinden geçecek. Birçok alanda, şarj cihazları sadece gezginler için değil, yerel sakinler için de bir boşluğu doldurmaya yardımcı olacak. “Bu rota, kelimenin tam anlamıyla federal fırsat bölgeleri olan ekonomik açıdan sıkıntılı toplulukların birçoğundan geçiyor” diyor. “Ve buna bakarken biz de düşünüyorduk, şarjı bu yetersiz hizmet alan pazarlara getirdiğimizden nasıl emin olabiliriz ki bu onları elektrikli araçlara da açsın.”

Pilot uygulamada Starbucks, kullanım oranlarını test edecek ve yaydığından daha fazla karbon yakalama hedefi de dahil olmak üzere nihayetinde şirketi “kaynak pozitif” hale getirmeyi amaçlayan daha büyük sürdürülebilirlik planının bir parçası olarak hizmeti ulusal olarak genişletmek isteyip istemediğine karar verecek. .

Yorum bırakın

İlgili Paylaşımlar