Anasayfa » Starbucks, Nft Planlarıyla ‘Dijital Üçüncülük’ Oluşturacak

Starbucks, Nft Planlarıyla ‘Dijital Üçüncülük’ Oluşturacak

admin

Seattle merkezli kahve zinciri, bu yıl NFT pazarına girmeyi planlayan müşterilerle dijital etkileşimi artırmayı planlıyor. Planlanmış bir dizi markalı NFT koleksiyonu, Starbucks’ın mevcut dijital platform teklifini tamamlayacak.

Starbucks, gelişmiş “benzersiz deneyimler, topluluk oluşturma ve müşteri katılımı” sağlamak için bir dizi takas edilemez token (NFT) koleksiyonu başlatmayı planlıyor. Starbucks

Baş Pazarlama Sorumlusu Brady Brewer tarafından yazılan bir blog yazısında şirket, hareketin kuruluşun mobil ödeme, mobil sipariş ve dijital sadakat gibi mevcut dijital platform tekliflerini tamamlamak için “yeni bir dijital ekosistem yaratacağını” söyledi. Starbucks topluluğuna bağlı olmanın ne anlama geldiğine dair bir model olacak. Markalı NFT koleksiyonları serisi, topluluk üyeliği başlatmaya ve özel deneyimlere ve henüz belirtilmemiş müşteri avantajlarına erişime izin vermeye çalışacak dedi.

NFT koleksiyonlarına ne tür bir blok zinciri teknolojisinin dâhil olacağını söylenmedi, ancak Brewer, bunun “çok zincirli” veya “zincir agnostik” olacağını ve Starbucks sürdürülebilirliği ile tutarlı kalacağını söyledi. Brewer, Starbucks’ın “dijital üçüncü yeri yarattığını” söyledi. Planlar, 30 milyondan fazla aktif kullanıcıyla ABD’de en çok kullanılan ikinci mobil ödeme şekli olarak bildirilen blog yazarlarından Adam Brotman tarafından oluşturulan Starbucks uygulamasının başarısını takip edecek. Geçen yıl, mobil işlemler ABD’deki tüm Starbucks siparişlerinin %25’inden fazlasını oluşturuyordu.

NFT’nin benimsenme yönteminin, sadakat ve ödeme özellikleriyle başlatılan ve daha sonra müşteri geri bildirimlerini takiben sipariş verme ve pazarlama işlevlerini ekleyen uygulamanın yöntemini izlemesi muhtemeldir. Starbucks, şirketin “hızlı hareket etmeye, denemeye, öğrenmeye ve işbirliği yapmaya istekli” olduğu “aşamalı bir yaklaşım” şeklinde ima etti.

Eylül 2021’de zirvesinde NFT’lerin benimsenmesinin son yıllarda artmasına ve geçen yılın ilk çeyreğinde 2020’nin son çeyreğine göre %2,100 artmasına rağmen, The Wall Street Journal kısa süre önce NFT pazarının “düzenlendiğini” ve satışların %92 düştüğünü bildirdi.

Geçen yıl Coco-Cola, mühürlü gizemli kutuları içeren popüler video oyunu özelliğinde tek bir “yağma kutusu” sunan dört koleksiyonluk NFT serisi satarak kripto para birimi ve kültür arasındaki alanda deneyler yapan en büyük markalardan biri olmuştu.

Yorum bırakın

İlgili Paylaşımlar