Anasayfa » Aeropress ve Yeniden Kullanılabilir Çelik Filtre

Aeropress ve Yeniden Kullanılabilir Çelik Filtre

admin

İyi kahve arayışı içinde yolculuğunuza başladığınızda, bir noktada AeroPress ile tanışmanız kaçınılmazdır. Mütevazı bir şırıngaya benziyor, ancak yine de lezzetli kahveler yapabilir – baş aşağı olsa bile – ve bir dünya şampiyonu olmanıza yardımcı olabilir.

Genç Bir Alternatif

Aeropress, en yeni alternatif kahve demleme yöntemlerinden biridir. 2000’li yıllarda Amerika Birleşik Devletleri’nde icat edildi… Harika frizbiler yapmasıyla tanınan Alan Adler adlı bir oyuncak üreticisi tarafından yapıldı. Bay Adler, her zaman elinizin altında iyi bir kahve olmasını istediği sonucuna vardı ve AeroPress’i icat etti. Bay Adler şirketi Aerobie’yi (AeroPress’i üreten aynı şirket) satmak istemesinin arkasındaki nedenleri ortaya koyan mektupta, AeroPress’e bu kadar yüksek bir talep beklemediğini ve onunla kahve demlemenin uluslararası bir spor haline geleceğini beklemediğini itiraf ediyor. :

Başladığımdan beri bu iş eğlenceli bir roket yolculuğu oldu. Milyonlarca AeroPress kahve makinesi 60’tan fazla ülkede satıldı. Bir de tabii ki “Dünya AeroPress Şampiyonası” var. Küçük cihazımla kahve demlemenin uluslararası bir spor olacağını asla hayal edemezdim.

Peki, Sır Nedir?

AeroPress, her şeyden önce size büyük bir evrensellik ve hayal gücü alanı sağlar. İdeal tarifler veya mükemmel oranlar, en iyi zamanlama veya optimal öğütme yoktur. AeroPress o kadar basittir ki sizi hiçbir şekilde kısıtlamaz ve sonuçlar çok çeşitli olabilir.

AeroPress bir şırınga gibi çalışır. Bir ana tüpe, açık bir silindire sahiptir, bunun içine kauçuk bir contayla biten pistonu yerleştirirsiniz, böylece demleme haznesini bir taraftan kapatır. Şimdi tek yapmanız gereken AeroPress’i pistonun üzerine yerleştirmek, çekilmiş kahveyi içine dökmek, sıcak su eklemek, karıştırmak ve ardından durulanmış kâğıt filtre ile kapağı çevirmek. Bir süre sonra cihazı ters çevirin ve kahveyi bardağa bastırın.

Aeropress Kendi Yeniden Kullanılabilir Çelik Filtresini Piyasaya Sürdü

Aeropress’in yapımcıları (şirket tarafından AeroPress stili), popüler tek fincanlı manüel demleme cihazı için yeniden kullanılabilir bir çelik filtre piyasaya sürdü.

Amerika Birleşik Devletleri’nde 316 kalite paslanmaz çelikten üretilen Aeropress yeniden kullanılabilir filtre yaklaşık 13 gram ağırlığındadır ve şirketin etkili filtreleme için yeterince küçük ama engellemeyecek kadar geniş olduğunu söylediği her biri 178 mikron genişliğinde bir dizi deliğe sahiptir.

Şirket, yeniden kullanılabilir kahve filtrasyonu alanında bulunan bir başka popüler malzeme olan 304 kalite çeliğe kıyasla gelişmiş korozyon önleyici ve kimyasal direnç özellikleri nedeniyle 316 çeliği seçtiğini söyledi.

Aeropress pazarlama sorumlusu Constance Romero : “Aeropress Original piyasaya çıktığından beri kâğıt filtreler sunuyoruz ve Aeropress kullanıcıları yaptıkları demlemenin netliği için bunlardan keyif aldılar. Ancak insanlar aynı zamanda bir fincanı tam istedikleri gibi yapmak için demleme değişkenleri ile yaratıcı olmayı da seviyorlar ve farklı filtre türleri ile de çok sayıda farklı yöntemi denemeye izin veriyor”. “Genel olarak, bardağınızda berraklık sizin için önemliyse, kâğıt filtrelerimizi öneriyoruz. Ancak kahvenize biraz daha fazla ağırlık katmak istiyorsanız veya sadece yeniden kullanılabilir bir filtrenin rahatlığını ve/veya sürdürülebilirlik faydalarını istiyorsanız, yeni paslanmaz çelik filtremizi deneyin.”

Aeropress Yeniden Kullanılabilir Filtre

Dünyanın tam olarak sabırla beklediği resmi Aeropress aksesuarıdır. Yeniden kullanılabilir Aeropress filtreleri için üçüncü taraf seçenekleri, 2005’teki ilk çıkışından bu yana cihazın artan popülaritesi ile birlikte bol miktarda bulunmaktadır.

Aeropress şirketinin kurucusu mucidi Alan Adler, orijinal stok konfigürasyonunda ve orijinal ürün talimatlarına göre kullanıldığında demleme yapan kişinin mükemmel sonuçlar alacağından bahsetmektedir.

Romero şunları söyledi: “Pek çok insanı Aeropress kahve makineleri için kendi aksesuarlarını yaratmaya iten yaratıcılığı seviyoruz. “Aeropress Original’ın kendisini üreten aynı icat ruhudur. Yeni yeniden kullanılabilir filtremiz kesinlikle şu anda üzerinde çalıştığımız tek aksesuar değil, bu yüzden yakında bu konuda bizden daha fazlasını duyacaksınız.”

Aeropress tarafından Aeropress için üretilen ilk ve tek resmi, patent başvurusu yapılmış yeniden kullanılabilir paslanmaz çelik, şu anda şirketin web sitesinde ve Amazon’da 14,95 $ karşılığında satılmaktadır.

Yorum bırakın

İlgili Paylaşımlar