Anasayfa » Kahve Yanına Çikolata Fikirleri

Kahve Yanına Çikolata Fikirleri

admin

Kahve çikolata bazılarımızın en sevdiği bazılarımızın ise daha önceleri çok çekindiği birer ikilidir. Kahvenin yanında çikolata sizlere harika bir deneyim sunabilir ve henüz denemediyseniz bu yazımızdan sonra mutlaka denemelisiniz.

Ayrıca bir fincan sıcak çikolatadan daha iyi hissettireceğini düşünüyoruz. Bununla birlikte, kahveye çikolata eklemenin birçok yolu vardır ve bazıları güçlü ve tuzlu olabilirken, diğerleri tatlı ve zengin olabilir.

Farklı sıcak kahve türlerine nasıl biraz çikolata ekleyeceğinizi öğrenin. Ayrıca birkaç fikir toplayabilir ve kendi zevkinize göre kahvenin yanında hangi çikolatanın iyi gideceğini seçebilirsiniz.

Çikolata Çeşitleri

Piyasada pek çok çikolata türü vardır ve kahve ile eşleştirdiğinizde hemen hemen her çeşidi deneyebilirsiniz. Mutlaka kendinize yakın bulabileceğiniz bir eşleşme olacaktır.

BİTTER ÇİKOLATA

Katı çikolatanın en iyi ve en cesur türlerinden biri bitter çikolatadır. Biraz acı ve zengindir, ancak sadece doğru lezzet dengesini sağlar.

Piyasada birkaç çeşit bitter çikolata bulunur, ancak en iyi sonuçları %72 veya daha yüksek kakaodan yapılmış çikolata ile alırsınız. Daha yüksek yüzdelerin daha cesur olduğunu ve tatlı olmadığını unutmayın. Az miktarda tatlılık vardır ve bazen %80 veya üzerindeyse, çoğunlukla acı çikolata tadını alırsınız.

BEYAZ ÇİKOLATA

Beyaz çikolata, tatlandırılmış ve katılaştırılmış kakao kremasıdır. Beyaz çikolata çok tatlıdır ve hafif ama göze çarpan bir tada sahiptir. Benzersizdir çünkü çoğu meyve aromasıyla eşleşebilir ve bir tatlı kahveye tam olarak doğru bir dokunuş katabilir.

Denenecek birkaç yöntem vardır ancak beyaz çikolatanın yumuşak, tatlı lezzetini dengelemek için daha koyu bir kahve seçmek en iyisidir. Meyve veya meyve özü ile servis ederseniz lezzetleri dengelemeye yardımcı olur. Bu seçenek, akşam yemeğinden sonra/tatlı kahve için harika bir seçenek olacaktır.

SÜTLÜ ÇİKOLATA

Sütlü çikolatayı kahve ile idareli kullanmalısınız. Taze çekilmiş, orta kavrulmuş kahvede ve daha küçük miktarlarda kullanmanız daha iyi olacaktır.

Bazen baskın tadı dengelemek için bir miktar fındık aromalı şurup bile ekleyebilirsiniz.

KAKAO

Kakao, hoş bir tat yaratmak için idareli olarak kullanabileceğiniz acı tatlı toz çikolatadır. Bu, sıcak çikolata yapmak için kullanılan tozdur ve çoğu tada aşinadır.

Kahveyle iyi gider ama şeker, sorgum, bal veya stevia gibi bazı katkı maddeleriyle tatlandırılmazsa ona acı bir tat verir. Kakaonun en güzel yanı, çeşitli kahve türlerine uyum sağlama ve karıştırma yeteneğidir.

Kahve Çeşitleri

Pek çok kahve türü ve aralarından seçim yapabileceğiniz pek çok hazırlık vardır. Kahvenize çikolata eklerken seçenekler neredeyse sonsuzdur. Birçok çikolata aromalı kahve veya kahve çekirdeğinden birini seçebilirsiniz. Veya normal aromalı bir kahve çekirdeğini tatlandırabilirsiniz.

ESPRESSO

Espresso kahvesi güçlü ve cesurdur. Klasik koyu kahverengi rengini ve lezzetli kokusunu vermek için daha uzun süre kavrulur. Bu kavurma, geleneksel espresso yu hazırlamak için mükemmel bir seçimdir ve bir miktar lezzet ve kafein sağlar. Gerçek bir uyandırıcı kahve istiyorsanız, seçmeniz gereken kavrum budur.

 • Kakao
 • Bitter çikolata
 • Bitter çikolatalı kare
 • İsviçre çikolatası

Genellikle küçük bir shot olarak servis edilir çünkü çok fazla kafein almak istemezsiniz. Espresso kavrumuna yakışan harika bir katkı çikolatadır. Çok fazla tatlılık olmadan derin bir karakter ve lezzet katar. En iyi tadı elde etmek için %72’nin üzerinde yüksek kakao içeriği seçmenizi tavsiye ederiz.

HAFİF KAVRUM

Hafif kavrulmuş kahve, parlak ve içimi kolaydır. Öğütmeden önce hafif ila orta kahverengi bir görünüme sahiptir ve daha koyu kavurmaların içiciye sağladığı cesur vuruşa sahip değildir.

 • Kakao
 • Sütlü çikolata
 • Beyaz çikolata

Hafif kavrulmuş kahve çeşitleri her türlü çikolata ile uyumludur; ancak çok fazla bitter çikolata veya kakao eklemediğinizden emin olun çünkü bu kahveye baskın gelir ve aromayı boğar.

ORTA KAVRUM

Adından da anlaşılacağı gibi, orta kavrulmuş kahve, kahve içmeyi seven ancak çok sert veya koyu kahve istemeyen insanlar için mükemmel bir aralıktır. Aşağıdaki çikolata ilavelerini deneyin.

 • Beyaz çikolata
 • İsviçre çikolatası
 • Acı tatlı kareler (pişirme çikolatası)

Hafif kavurmadan daha güçlüdür ancak günlük içenler için mükemmel olan zengin, derin bir koku ve tat sağlar. Çikolata eklemek istiyorsanız, alternatif bir tat eklemediğiniz sürece sütlü çikolata veya kakao kombinasyonundan kaçının. Beyaz çikolata veya daha tatlı katkı maddeleri gerektiren uygulamalar için de iyi bir seçimdir.

KOYU KAVRUM

Koyu kavrulmuş kahve koyu ve biraz acı bir tada sahiptir. Espresso olmamasına rağmen, yine de koyu çikolata ile iyi uyum sağlayan derin bir lezzet sağlar ve şuruplar veya diğer tatlandırıcı katkı maddeleri için mükemmel bir araç olabilir. Denemeniz gereken bazı çikolatalar şunları içerir:

 • Sütlü çikolata
 • %72 bitter çikolata
 • Kakao tozu
 • Kakao parçacıkları

Bitter kavrumdan gelen acılık, çikolatanın, özellikle sütlü veya bitter çikolatanın daha tatlı tatlarıyla iyi dengelenir.

Çikolata Ve Kahveyi Eşleştirme

Espresso veya koyu kavrulmuş kahveler gibi koyu, derin kavrulmuş kahveleriniz varsa, eşit derecede koyu lezzetler ekleyebilirsiniz. Beyaz çikolata ve bitter çikolata, daha az tatlı veya acı tatları sevenler için en iyi aromayı sağlamasa da, kahvenin acısı tatlı aromayı iyi bir şekilde taşıyabilir.

Kahveye çikolata eklemek, genellikle koyu kavrulmuş kahveleri sevmeyen, ancak ilave tatlılık ve derinlik katan kişiler için mükemmel bir seçim olabilir.

Hafif kavrulmuş kahveler kullanmak, çikolata eklerken kısıtlama gerektirir. Her seferinde biraz ekleyin ve aşırıya kaçmayın çünkü kahve sunumunu kaybeder. Küçük dokunuşlar ekleyin ve çok fazla tatlılık eklemeyin. Başlamak için acı tatlı çikolatayı deneyin ve kakao ve belki de İsviçre çikolatasını deneyin.

Espresso için dikkatli miktarda kakao tozu, İsviçre çikolatası dokunuşları ve hatta acı tatlı çikolata kullanın. Beyaz çikolata kullanıyorsanız, onu bir garnitür olarak kabul edin ve tamamen demlemek için eritmemeye çalışın, aksi takdirde çekiciliği bozabilir.

Yorum bırakın

İlgili Paylaşımlar