Anasayfa » Origami Dripper

Origami Dripper

admin

Origami Dripper Japonya’ da bulunan Trunk Coffee ve Origami’ nin kurucusu tarafından tasarlandı. Güzel bir tasarımın sadelikle buluştuğu Origami Dripper, porselenden ve 9 farklı renk seçeneği ile Nagoya, Japonya da üretiliyor

DİKEY OLUKLARIYLA DAHA İYİ AKIŞ KONTROLÜ

20 dikey oluktan oluşan Origami Dipper ile V60 ve Kalita Wave filtre kağıtlarını kullanabilirsiniz. Bu oluklar daha kontrollü bir akış hızı vaat ediyor. Ahşap tutacağı da demleme sırasındaki sıcaklık kaybını minimize etmek için üründen bağımsız olarak tasarlandı ve sunuluyor.

Ori-Gami | Katlamak-Kağıt


Origami kelimesi ünlü Japon katlama sanatından gelen bir isim. “Ori” katlamak, “G(k)ami” ise kağıt anlamına geliyor. Origami Dripper’ da bu rengarenk katlama sanatı dünyasından esinlenilerek yaratıldı.

Origami Dripper ile kahve demleme! | Puduhepas Coffee Roastery

Origami Hakkında Daha Fazla Bilgi

2019 yılında düzenlenen Dünya Kahve Demleme şampiyonasının kazananı olan Du Jianing, Origami demleme yöntemiyle demlediği kahveler sayesinde birinci olmuştu. Peki Origami yöntemini bu kadar özel kılan ne? 2019 Dünya Kahve Demleme Şampiyonu Du Jianing, birinciliği elde ettiği etkinlikte öğütücü olarak Comandante C40 Nitro Blade kullanmıştı.

20 kanaldan oluşan yapısı ile alışılmış V60 demleme tekniğinden sıyrılan Origami dripper ile filtre arasında bir hava boşluğu oluşmaktadır. Bu hava boşluğunda suyun sıcaklığından oluşan ısı ve buhar, suyun akış hızına doğrudan etki ederek, homojen bir demleme yapmanızı sağlamaktadır.

Üretime geçmeden önce birçok barista ile ortak çalışılarak geliştirilen Origami yöntemi, demleme esnasında çiçeklenme ve damlama süresinin ideal süreleri belirlenerek özel olarak tasarlanmıştır.

Farklı V60 demleme yöntemleri ile değişik lezzetler elde etmek isteyebilirsin. Bundan daha doğal bir şey yok. V60 dripperlar suyun akış hızını kontrol edilebilmesini sağladığı için kahvesini manuel olarak demlemeyi seven kişiler tarafından çokça tercih edilen ürünlerdir. Origami, farklı ve şık tasarımı ile V60 demleyicileri farklı bir deneyim sunuyor. Seramikten üretilen demleme ekipmanı birbirinden farklı renk seçenekleri ile manuel demleme setlerinin olmazsa olmazları arasında çoktan yerini aldı bile.

Yorum bırakın

İlgili Paylaşımlar