Anasayfa » Turkish Coffee Lady İsim Hakkı Veriyor

Turkish Coffee Lady İsim Hakkı Veriyor

admin

Turkish Coffee Lady İsim Hakkı Veriyor. Turkish Coffee Lady, ABD’de kahve ve kültür evleri açmaya hazırlanıyor. Dünyanın farklı ülkelerinden birçok şube teklifi alan Turkish Coffee Lady, ilk olarak Amerika pazarında büyümeyi ve ülkenin başlıca eyaletlerinde şubeler ve temsilcilikler açmayı hedefliyor. Özel yapım kahve pazarının hızla büyüdüğü ABD’de ve Avrupa’daki kültürel tanıtımlar ise hız kesmeden devam edecek.

Gastro Kültürel Diplomasi Uzmanı

Gizem Şalcıgil White, nam-ı diğer Turkish Coffee Lady, aslında bir gastro kültürel diplomasi uzmanı. Bilkent Bankacılık Finans mezunu olan White, 2008 yılında Boston Emerson Koleji’nden Küresel İletişim Pazarlama alanında yüksek lisansını aldıktan sonra ülke markalaşma konsepti ile tanışıyor.

Başta Amerika Birleşik Devletleri olmak üzere, yurtdışında Türk kahve kültürümüzün bilinirliğinin arttırılması için uluslararası çalışmalar yürüten girişimci, 2015 yılında JCI International tarafından kültür dalında Türkiye’nin “En Başarılı Genci” seçilmiştir. White, 2017 Mart ayında Turk of America dergisi tarafından da “ABD’nin (40 yaş altı) En Etkin 40 Türk Amerikalı Genci” ödülüne layık görülmüştü. 

Türk kahvesini Amerikalıların sosyal yaşamlarının bir parçası yapmak için 2017’de ABD’deki ilk ve tek otantik Türk kahvesi kafe zincirini başlattı.

Virginia eyaletinin tarihi bir bölgesi olan Old Town, Alexandria’da faaliyet gösteren kahve ve kültür evinde ise, ziyaretçilerini geleneksel Türk mutfağı ve el sanatları ile buluşturuyor.

Ziyaretçilere kahve falı hizmeti de sunulan kültür evinde Türk kahvesinin yanı sıra; Türk çayı, tatlıları, börekleri gibi lezzetler yer alırken mikro sanat ustası Hasan Kale’nin sıra dışı sanat eserleri de Amerikalılardan tam puan alıyor.

2022 Başarı Hikâyesi

2020 yılında kurduğu Turkish Coffee Lady Vakfı ile Washington DC Belediye Başkanı Muriel Bowser’a ‘5 Aralık Dünya Türk Kahvesi Günü ”nü resmi olarak kabul ettirdi. Ünlü New York Times Meydanı’nda dev billboardlarda Türk kahvesini tanıttı. Yurtdışı Türkler ve Akrabalıklar Topluluğu Başkanlığı ve Arzum Okka’nın ana sponsorluğunda Türkiye’nin 8 şehrinde çektiği belgesel ile Amerika’nın 8 eyaletinde 8 farklı Türk kahvesini tanıtıyor.

ABD’de kadın girişimciliğini destekleyen ilk otantik Türk kahvesi zincirini başlatan “Turkish Coffee Lady” markası, kuruluşunun 5. yılında Virginia eyaletinin “2022 Başarı Hikâyesi” olarak seçildi.

Küçük İşletmeleri Destekleme Kurumu (SBDC) tarafından bu başarıya layık görülen markanın kurucusu Gizem Şalcıgil White, 2009 yılından beri Türk ve yabancı toplumlar arasında kültürel köprüler kurmak için dünyayı şehir şehir dolaşıyor.

ABD Genelinde İsim Hakkı Veriyor

Türk mutfağının ve kültürünün dünya çapında tanınması girişimlerine devam ediyor. Türk mutfağının Amerika’da markalaşması için bir dayanışma ekonomisi kuracaklarını belirten White, Turkish Coffee Lady’nin lisans hakkı için ilk kadın girişimcilere öncelik verecek.

Türk kahvesi dünyanın birçok yerinde severek tüketilen bir içecek olmasına rağmen, ülkemizin kültürel mirasının korunması ve tanıtılması konusunda yeterli adımlar atılmamıştı. Bu noktada yola çıkan “Turkish Coffee Lady” markası, Türk kahvesinin tarihini ve kültürünü yansıtan özgün tasarımlarıyla dikkat çekiyor.

Turkish Coffee Lady markası, Türk kahvesi için özel olarak tasarlanmış ürünlerin yanı sıra kahve tutkunlarının ilgisini çekebilecek farklı tasarımlara da sahip.

İsim hakkı ile iş ortaklarına markanın tanıtımı, satış ve pazarlama desteği sağlanacak. Ayrıca franchise alanlar özel eğitimlerle Türk kahvesi hazırlama ve sunum tekniklerini öğrenecekler. Böylece, markanın en özgün haliyle sunulması garanti edilecek.

Turkish Coffee Lady İsim Hakkı Kadın Girişimciliği Öncelikli

Bu girişim aracılığıyla, Türk kahvesinin markalaşması konusunda öncü çalışmalar yaparken kadın girişimcilerimizi yurtdışı pazarlarda cesaretlendirmeyi ve mentörlük programlarımızla destek olmayı da hedefliyoruz. Turkish Coffee Lady olarak vizyonumuz, Türk kahvesinin yurtdışındaki yüzü olmak ve kadın girişimciliği ile Türk kahvesinin gastronomik marka değerini arttırmaktır.

Turkish Coffee Lady markası ile eşsiz Türk kahve kültürünü ziyaretçilere sunarak ve yerel pazarda şubeleşerek kendi otantik ürünlerimizi geliştirdik.

Pandemi ile değişen ortamda paket kahve satışları her gün giderek artarken, Turkish Coffee Lady Amerikan damak tadına uygun hazırlanmış sekiz değişik aromalı özel gurme kahve ürünleri ve Türkiye’nin hazinelerinin ismini taşıyan harmanları ile “milennials” yani Z kuşağı dediğimiz genç nüfusu hedefliyoruz.

Kültürel alışverişle toplumsal ilişkileri güçlendiren, Türk kahvesi kültürümüze değer katan ve kadın girişimciliğinin bir örneği olan bir dünya markası yaratmak istiyoruz.

“Turkish Coffee Lady” markasının franchise verme süreci hakkında daha detaylı bilgiye markanın resmi web sitesinden ve sosyal medya hesaplarından ulaşmak mümkün.

Turkish Coffee Lady hakkında daha fazla öğrenmek isterseniz buraya tıklayarak röportajımızı okuyabilirsiniz.

Yorum bırakın

İlgili Paylaşımlar