Anasayfa » Kahve Zirvesi 2022 – Haliçte Kahve Çiçek Açtı

Kahve Zirvesi 2022 – Haliçte Kahve Çiçek Açtı

admin

Geçtiğimiz hafta sonu düzenlenen kahve zirvesi ile sektörün önde gelen isimleri harika katılımcılar ve siz değerli muhteşem kahve severler bir araya geldiler. Kahve işletmeciliğinden kahve yanı ürünlere kadar birçok konuda alanında uzman 60 ismin katıldığı 12 panel gerçekleştirildi. Verilen konferanslar ve workshoplar ile kahve severler için unutulmaz bir etkinlik düzenlendi.

Kahve makinelerinin piyasadaki durumundan yeşil çekirdek ithalatına birçok konuya değilinilen oturumlar ile kahve severlere kahve ile ilgili her konuda bulunmaz bilgiler verildi.

Anadolu’nun Türk Kahvesi Masalları

Oturumların yoğun ilgiyle takip edildiği etkinlikte Gizem Hanımın namı diğer Turkish Coffee Lady’nin Amerika da ve Avrupa da Türk kahvemizi ve Türk kahvesi kültürümüzü tanıttığı Anadolu’nun Türk Kahvesi Masalları belgesinin gösterimi yoğun ilgi gördü.

Anadolu’nun Türk Kahvesi Masalları

600 Yıllık Kültür “Türk Kahvesi”

Murat Kolbaşı’nın moderatörlüğünde Türk kahvemizden günümüzdeki konumundan ve küresel konumundan bahsedildiği oturuma: Safranbolu Kahve Müzesi kurucularından Semih Yıldırım, Türk Kahvesi Kültürünü Araştırma Derneğinden Osman Serim, çok değerli akademisyenlerimizden ve gastronomi yazarı Cenk Girginol ve Türk kahvesinin dehası diyebileceğimiz kahve yazarı ve eğitmen Atilla Narin katıldı. Bu muhteşem kadro tarafından neler yapılması gerektiğine ve hangi noktada olduğumuzdan ve kahvemizin geçmişinden bahsedildi.

0000000000000000000000000000000000000

Türk Kahvesi Makineleri

Blend 1601 in kurucusu Armağan Portakal moderatörlüğünde Türk kahvesi makinelerinden güncel gelişmelerden ve yeniliklerden bahsedilen oturumda gelecekte bizleri bekleyen teknolojik atılımlardan ve küresel pazardaki konumumuzdan bahsedildi.

Kafe Mimarisi Nasıl Olmalı?

Mimar Hayri Atak moderatörlüğünü yaptığı oturumda kafe ve işletme mimarisinden ve sektörün ve işletme sahiplerinin hangi konularda dikkat etmesi gerektiğine değişken trendlerin müşteri psikolojindeki etkilerinden bahsedildi.

Kahve ve Sürdürülebilirlik

Kıymetli gazeteci ve yazarlarımızdan Banu Tuna tarafından yönetilen Kahve ve Sürdürülebilirlik konusu Arçelik Türkiye Ceo su Cemal Can Dinçer, B/S/H Türkiye Ceo su Gökhan Sığın, Nescafe Türkiye Ceo su Necdet kalkan ve Bonna Genel Müdürü Erbil Aşkan tarafından ele alındı. Bizleri bekleyen mevcut şartları kahvenin piyasalardaki durumu ve gelecek politikalarından bahsedildi.

Muhteşem Atölyeler

Birbirinden değerli konuşmacılar ve moderatörle gerçekleştirilen kahve zirvesi bünyesinde konuşmalar tüm kahve severler tarafından büyük bir dikkat ve ilgiyle takip edildi. Şüphesiz ki en ilgi çeken ve merakla beklenen kısım etkinliğin workshop alanları oldu. Ziyaretçilerinde içerisinde interaktif olarak yer aldığı workshoplarda nitelikli kahvelerden, kahve kavrumuna ve Atilla Narin tarafından anlatılan muhteşem Türk kahvesi atölyesine kadar bir çok workshop düzenlendi.

Ziyaretçilerine iki günlük bir sürede unutulmaz bir kahve deneyimi yaşatan bu yıl ilk defa düzenlenen etkinliğin önümüzdeki yıllarda da düzenlenmesi bekleniyor. Etkinliğin düzenlenmesi ve hazırlanmasında öncelikle Özgür Kızıl ve Ferit Özkaşıkçı’ya daha sonra da emeği geçen herkese sonsuz teşekkürler ve minnet sunuyoruz.

Yorum bırakın

İlgili Paylaşımlar