Anasayfa » Kahveye Kakao Tozu Katmak: Daha Lezzetli Bir Demleme

Kahveye Kakao Tozu Katmak: Daha Lezzetli Bir Demleme

admin

Kahveye Kakao Tozu Katmak: Daha Lezzetli Bir Demleme

Sabah kahvenizle yaratıcılığınızı konuşturmayı seviyorsanız ekleyecek şeyler bulmak için kendinizi kilerinize bakarken bulabilirsiniz.

Gözlerin bir kutu kakao tozuna takılır ve merak edersin: Bunu sabah kahvene ekleyebilir misin?

Kahvede kakao tozu, lezzet profiline aşırıya kaçmadan biraz tatlılık katmanın harika bir yoludur. Kahvede kakao hakkında bilmeniz gereken her şeyi öğrenmek için okumaya devam edin.

Kahveye Kakao Tozu Eklenebilir Mi?

Evet, kahveye kesinlikle kakao tozu ekleyebilirsiniz! Bunu yapmanın tonlarca yolu var. Bazı insanlar çokta baskın olmayan küçük bir tatlılık için kakao eklemeyi sever.

Sabah kahvenize çikolata eklemeniz, onun artık abartılı sağlıksız bir tatlı içeceği olduğu anlamına da gelmez. İnce bir tat için tek başına ekleyebilir veya diğer eklentiler için bir temel olarak kullanabilirsiniz.

Yani kahvenize bir çay kaşığı kakao tozu eklemenin yanlış bir yolu yok.

Kakao Tozu Nedir?

“Kakao tozu” dediğimizde, şekersiz kakao tozundan bahsettiğimize dikkat etmek önemlidir. Bu, Nesquik gibi çikolata tozu veya yüksek şeker içeriğine sahip diğer sıcak kakao karışımları değildir.

Kakao tozu genellikle pişirme için kullanılır. Kendi başına, bitter çikolata veya fırın çikolatası gibi biraz acı bir tada sahiptir.

Tatlı bir çikolatalı içecek istiyorsanız, kakao ve bir tutam şeker veya başka bir tatlandırıcı kombinasyonu kullanmanız gerekecektir.

Kahvede Kakao Tozu Nedir?

Çikolata bazlı kahve içeceklerine mochas veya caffé mochas denir. Kahve ve sütle karıştırılmış basit bir çorba kaşığı koyu kakao tozundan tatlı şuruplu tatlı içeceklere, çırpılmış kremaya ve diğer birçok eklentiye kadar birçok form alabilirler.

Çikolatalı Kahve İçecek Çeşitleri

Kakao bazlı bir kahve içeceği yapmanın birçok yolu vardır. İşte kakao tozu ve kahve ile yapılan en iyi içeceklerden bazıları:

KAHVE MOCHA

Caffé mocha, çikolata bazlı kahve içeceğinin en temel şeklidir. Bu genellikle bir shot espressoyu buharda pişirilmiş süt, çay kaşığı kakao tozu ve şeker veya şurup gibi tatlandırıcılarla birleştirerek yapılır. Çikolata şurubu da kullanabilirsiniz.

Caffé mocha’nın diğer formları, normal bir fincan sıcak çikolataya bir shot espresso eklenerek yapılır.

Temel bir latte gibi, bir Caffé Mocha’nın üstünde genellikle bir köpüklü süt tabakası bulunur.

MOCHACCİNO

Adından da anlaşılacağı gibi, bir mochaccino, cappuccino’nun bir varyasyonudur. Double shot espressonun buharda pişirilmiş sütle birleştirilmesi ve ardından kakao tozu veya çikolatalı sütle karıştırılmasıyla yapılır.

Mochaccinos tipik olarak çikolata şurubu, çırpılmış krema, tarçın, sprinkles veya diğer baharatlar gibi birçok eklentiye ve ekstra tatlandırıcıya sahiptir.

BEYAZ ÇİKOLATALI MOCHA

Beyaz çikolatalı bir Caffé Mocha, standart bir Caffé Mocha ile aynı temel fikirdir. Aradaki fark; sütlü çikolata yerine beyaz çikolata kullanılmasıdır. Bu genellikle beyaz çikolata şurubu kullanılarak yapılır ve çok daha tatlı bir içecek türü sağlar.

Beyaz ve sütlü çikolata şurubunu birleştiren Caffé Mocha çeşitleri de vardır. Buna zebra mocha, tuxedo mocha veya tan mocha da denir.

MOKA FRAPPE

Starbucks ve McDonald’s da dahil olmak üzere birçok zincir şimdi mocha frappe adı verilen bir içeceği piyasaya sürdü. Bu donmuş kahve içeceği süt, espresso, kakao tozu, tatlandırıcı ve buzu birleştirir.

Bu malzemeler karıştırılır ve milkshake gibi servis edilir. Birçok kişi, daha tatlı benzeri bir içecek yapmak için çırpılmış krema, çikolata şurubu veya diğer tatlı eklentileri eklemekten hoşlanır. Kafein içeriğini azaltmak istiyorsanız normal kahve ile de yapabilirsiniz.

Kahve Vs. Espresso

Caffé mocha’nın çoğu varyasyonunda espresso shot kullanılırken, temel olarak normal kahve de kullanabilirsiniz. Bu, kafein içeriğini azaltırken size kahvenin tadını verir. Her iki varyasyon da popülerdir ve dünya çapındaki kafelerde bulunabilir.

Kahveye Kakao Tozu Eklemek Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Kahveye kakao tozu eklediğinizde, tamamen çözünmediğini görünce şaşırabilirsiniz. Çünkü kakao tozu, sadece bir kısmı çözünebilen bileşenlerin bir karışımından yapılır.

Ham kakao ve ürünleri

Kakaonun çözünme derecesini artırmak için, su hâlâ çok sıcakken eklediğinizden emin olun. Fincanınızın dibinde belli bir miktar kakao katı maddesi bulacaksınız.

Lezzeti Derinleştirin

Kahveye kakao tozu eklemek, öğleden sonra içeceğinize ekstra bir lezzet katmanın basit ve lezzetli bir yoludur. Kahvenizde çok miktarda doğal şeker olmadan biraz daha tatlılık istiyorsanız, gitmenin yolu kakaodur.

3 Yorumlar

derya 24 Eylül 2023 - 19:42

Türk kahvesini bir o kadar kakao tozu ile karıştırıp kahve yapabilir miyim?

Yanıtla
admin 25 Eylül 2023 - 08:58

Kahve kadar kakao tozu kullanmak kahvenin tadını bastırabilir bunun için 3/1 oranında kullanmanızı tavsiye ederiz

Yanıtla
Bahattin Bayram 11 Ekim 2023 - 16:30

Ben 4/1 oranında kullanıyorum. Hem lezzet hem de kakaonun faydalı içeriği. Bir de bir çay kaşığı hindistancevizi yağı muhteşem !

Yanıtla

Yorum bırakın

İlgili Paylaşımlar